Tudi gospodarstvo uspešno pomaga v boju proti koronavirusu
| Članek je bil prebran 457 krat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Spomladi nas je epidemija novega koronavirusa praktično čez noč iz pisarn in šol preselila med domače stene, medije pa so preplavile novice o hitrem širjenju okužb doma in po svetu. V boju proti širjenju nevidne nevarnosti so v medijih še vedno najbolj izpostavljeni zdravstveni delavci, ki v bolnišnicah – na prvih frontnih linijah – skrbijo za hudo bolne, pri blažitvi posledic nepričakovane epidemije pa pomembno vlogo igrajo tudi zaposleni v gospodarstvu. Ti z zavzetim delom v neobičajnih razmerah skrbijo za nemoteno oskrbo prebivalcev z nujnim blagom in storitvami, pri čemer poseben poudarek namenjajo tudi preprečevanju širjenja okužb s prilagajanjem svojega poslovanja novim razmeram.

Koronavirus

Drobne Popović (Petrol): Srčna zahvala vsakemu petrolovcu

V največji slovenski energetski družbi so za uvajanje protokolov, ki zagotavljajo varnost zaposlenih in strank, že februarja organizirali posebno koordinacijsko ekipo. Tako so marca v le 15 dneh vseh svojih 509 prodajnih mest v celotni maloprodajni mreži Petrola opremili z zaščitnimi pregradami in poskrbeli za varno poslovanje. Hvala prav vsakemu petrolovcu za razumevanje ob nastali situaciji, za srčno energijo, ki nas trenutno združuje v skupnem odgovornem ravnanju, je o uspešni akciji povedala predsednica uprave Petrola Nada Drobne Popović.

Ljoljo (Lek): Ključna je naša agilna kultura

Tudi v Leku pravijo, da so bili na epidemijo pripravljeni, še preden je bilo jasno, da bo virus močno prizadel tudi Slovenijo. Velik pomen pri odzivu je odigrala naša agilna kultura, ki omogoča prilagoditev na različne razmere, in kultura opolnomočenosti zaposlenih, ki jo gojimo v Novartisu, je o uspešni strategiji za zagotovitev nemotenega poslovanja povedal Robert Ljoljo, predsednik uprave Leka, kjer že vrsto let spodbujajo digitalizacijo poslovanja in fleksibilne oblike dela.

Beričič (Telekom Slovenije): Nemoteno delovanje v izjemnih okoliščinah

V Telekomu Slovenije je spomladi na daljavo delalo okoli 70 odstotkov zaposlenih, njihova zavzetost in motiviranost pa sta kljub spremenjenim delovnim pogojem ostali visoki. Tako jim je ob sicer načrtovanih pripravah na uvedbo tehnologije 5G do jesenske ustavitve javnega življenja uspelo nadgraditi celotno omrežje in ga pripraviti na pričakovano povečano obremenitev v času ponovnega šolanja in dela na daljavo. Uporabnikom omogočamo čim bolj nemoteno delovanje storitev tudi v tovrstnih izjemnih okoliščinah, ko imamo izjemno povečan promet, je pojasnil mag. Matjaž Beričič, član uprave Telekoma za tehnologijo.

Čizmić (Mercator): Zaposleni v delo vlagajo izjemne napore

V skupini Mercator, ki v zadnje četrtletje leta vstopa z višjimi prihodki kot v enakem obdobju lani, je možnosti za delo od doma razumljivo manj, zato so se odločili trud zaposlenih, ki v času epidemije skrbijo za nemoteno oskrbo prebivalstva z osnovnimi živili, nagraditi s posebnim dodatkom za delo v izrednih razmerah. Zaposleni v maloprodaji, logistiki, enotah Cash & Carry in vseh odprtih enotah M Tehnike bodo tako do preklica dobivali izredni dodatek v višini 30 odstotkov svoje osnovne plače. Vsem sodelavkam in sodelavcem se iskreno zahvaljujem za izjemne napore, ki jih vlagajo v vsakodnevno delo, je ob tem povedal predsednik uprave Tomislav Čizmić

© 03. 05. 2025 - Sct-Stanovanjski.si. Oglaševanje.